Kunstenaarsdorpen in het Zuiderzeemuseum

Door

Zuiderzeemuseum Tableau Magazine
John Leslie Breck (1860-1899), L’Epte Giverny, 1887-1891, Collectie Musée des impressionnismes Giverny, Frankrijk

Knotwilgen weerspiegelen in de rivier de Epte, in het Franse Giverny. De Amerikaanse kunstenaar John Leslie Breck (1959-1899) raakte gecharmeerd van het Franse dorp Giverny vanwege het natuurschoon en woonde er enige jaren. Ook de beroemde schilder Claude Monet woonde hier en er groeide een warme vriendschap tussen de twee. In de tentoonstelling Kunstenaarsdorpen in het Zuiderzeemuseum ontdek je het verhaal over de romance die opbloeide tussen Breck en Monets stiefdochter Blanche Hoschedé.

Naast Giverny komen veertig andere dorpen terug in deze bijzondere tentoonstelling die tot en met 10 april in het binnenmuseum van het Zuiderzeemuseum te bezoeken is. Grote blikvanger is de imposante salonopstelling vol schilderijen.

Kunstenaarsdorpen
Zuiderzeemuseum
t/m 10 april 2023

Lees meer ...

Bob Scholte Nola Hatterman Tableau Magazine

Column Kunstjacht: Tussen Suriname en Nederland

In een opslag van de Amsterdamse kunstenaar Armand Baag (1941-2001) ontdekt Bart Krieger, kunsthistoricus en expert Surinaamse en Caribische kunst, begin 2021 enkele honderden tekeningen van Nola Hatterman (1899-1984). Naast portretten, illustraties voor het tijdschrift Soela,

Lees verder »
Folkert de Jong Kunsthal Kade Tableau Magazine

Folkert de Jong in Kunsthal KAdE

Folkert de Jong (1972) is niet zo van bescheiden ergens in een hoekje bivakkeren, of van subtiliteit in zijn werk. Hij maakt grote, indrukwekkende sculpturen en installaties, die de ruimtes waar ze zich in bevinden

Lees verder »